Kosz uliczno-parkowy obrotowy 2

Kosz wykonany z blachy ocynkowanej a następnie malowany ekologicznymi farbami proszkowymi w pełnej kolorystyce RAL lub pojemnik wykonany ze stali szlachetnej z połyskiem.

Łatwe w usuwaniu nieczystości z jednoczesnym zabezpieczeniem przed samoczynnym ich wysypywaniem, mocowane do podłoża.


ZASTOSOWANIE:  ulice, parki, parkingi, stacje paliw, deptaki, osiedla mieszkaniowe, place zabaw

WYMIARY: średnica daszka - 36cm, wysokość kosza - 100cm, średnica pojemnika - 28cm, wysokość pojemnika - 50cm


Oferowane przez nas kosze metalowe posiadają pozytywną opinię CENTRUM NAUKOWO-BADAWCZEGO OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ o numerze BM/204/95 nadaną 19.01.1995.

KOSZE ULICZNE, MIEJSKIE, PARKOWE

Jakie powinny być kosze uliczne miejskie?

Czysta przestrzeń publiczna to coś, czego każdy sobie życzy. Nie trudno sobie wyobrazić jak każdy z nas będzie się czuł w parku, w którym zalegają sterty śmieci. Niestety ilość odpadów rośnie w zastraszającym tempie, dlatego tak ważne jest sprawne gospodarowanie nimi. Kosze uliczne powinny być stałym elementem krajobrazu, ponieważ ich brak powoduje, że walające się plastiki, papiery i odpady komunalne znajdują się dosłownie wszędzie.


Obecnie wielu ludzi wykazuje postawę proekologiczną, a firmy, które produkują kosze miejskie coraz lepiej rozumieją potrzeby społeczeństwa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dostosowują oferty do wymagań, dlatego kosze na śmieci są coraz bardziej funkcjonalne, estetyczne i wykonane w zgodzie z trendami obowiązującymi w architekturze. Dzięki temu ładnie wpisują się w miejską przestrzeń, ułatwiając przy tym pracę służb komunalnych.

Kosze uliczne, miejskie łódzkie, Warszawa Kosze spotykane na ulicach miast, trwałe o przyjemnym wyglądzie

WYGLĄD NOWOCZESNYCH KOSZY ULICZNYCH, MIEJSKICH

Współczesne kosze uliczne produkuje się ze stali nierdzewnej, żeliwa, betonu czy drewna. Coraz częściej można znaleźć specjalne kosze na psie odchody, kosze zintegrowane z popielnicami, a także pojemniki przeznaczone do segregacji odpadów, podzielone na sekcje przeznaczone na papier, plastik oraz szkło. Producenci bardzo się starają, żeby nadążyć za potrzebami miast, dlatego coraz częściej możemy zobaczyć nowoczesne designerskie kosze, a także takie, które bezpośrednio nawiązują do miejskich tradycji i komponują się z otaczającą architekturą. Ale ładne kosze na odpady mają jeszcze jeden cel – mają zachęcać społeczeństwo do korzystania z nich. Większość ludzi prędzej wyrzuci papierek po batonie czy butelkę po wodzie do pojemnika, który go zaintryguje, niż do starego, brudnego i zardzewiałego kosza, który lata świetności ma już dawno za sobą. Oczywiście poza ciekawym wyglądem, kwestią kluczową jest trwałość i wytrzymałość. Kosze, które stoją w parkach, na ulicy czy w obiektach publicznych muszą być odporne na akty wandalizmu, ale także na skrajne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV.